Miesiąc maj rozpoczęliśmy aktywnie. Z inicjatywy Diakonii Jedności wyruszyliśmy na wyprawę rowerową do Wykrotu. 1 maja 2018 roku spotkaliśmy się o godz. 9.15 na parafialnym parkingu. Grupa cyklistów liczyła 8 osób pod przywództwem księdza Szymona Biedrzyckiego. Do celu prowadziła nas trasa o długości ponad 42 km. Pierwszy odpoczynek odbyliśmy w Lelisie. Na kolejnym przystanku dotarło do nas wsparcie w osobach Justyny i Adama. Około godziny 13 dotarliśmy do celu.

Korzystając z uprzejmości pana Krzysztofa Nicewicza – sympatyka naszej wspólnoty, uczestnika w Kursu Alpha, który ugościł nas w swoim domu, spędziliśmy miłe popołudnie. Na wspólnotowe grillowanie dotarły samochodami kolejne osoby. W serdecznej atmosferze rozkoszowaliśmy się pysznym jedzeniem, swoim towarzystwem i humorem.     Powrót do domu rozpoczęliśmy o godzinie 16.00 Przejeżdżając przez Lelis postanowiliśmy uczcić Maryję w modlitwie Nabożeństwa Majowego. Około godziny 19.00 szczęśliwi wróciliśmy do Ostrołęki.

Tak udana wyprawa zachęciła nas do podjęcia kolejnego aktywnego spotkania w plenerze. Tym razem planujemy spływ kajakowy na rzece Krutyni w dniu 16 czerwca 2018 r. Wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą zapraszamy do kontaktu z Kasią Kowalską lub Jurkiem Gadzałą.